W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi ubezpieczennia NNW dzieci uprzejmie informuję, że dyrektor szkoły ani Rada Rodziców nie ma uprawnień do zawierania umów w Państwa imieniu na ubezpieczenie dzieci. Z dokumentów, które się znajdują w placówce wynika, że poprzednio zawarte ubezpieczenie zakończyło się 31 sierpnia 2019 r. Rodzic dobrowolnie zawiera umowę na ubezpieczenie dziecka od następst nieszczęśliwych wypadków, korzystając z wybranej przez siebie oferty. Zatem jeśli Rodzic chce, aby dziecko było objęte takim ubepieczeniem powinien zawrzeć taką umowę z dowolnym ubezpieczycielem, korzystając z wybranej przez siebie oferty.

Chcąc ułatwić Państwu procedurę ubezpieczenia dziecka, podczas zebrań z rodzicami będą dostępne na dolnym holu przy szatniach (budynek ul. Wielkopolska 20) stoiska brokerów ubezpieczeniowych, z których oferty ewentualnie mogą Państwo skorzystać.

Proszę jednak pamiętać, że dniem od którego  ubezpieczone jest dziecko, to dzień zawarcia umowy.

W załączeniu przekazuję list Ministra Edukacji Narodowej z dnia 01 października 2018 r. w wyżej opisanej sprawie.

Justyna Dmitruk

dyrektor Szkoły Podstawowej nr 86 im. prof. Jerzego Sampa w Gdańsku