szkola.jpgSzkoła, do której chodzimy, położona jest na obrzeżach Gdańska w dzielnicy Łostowice przy ulicy Wielkopolskiej 20. W pobliżu niej znajdują się domki jednorodzinne, sklepy i kościół.
Na zewnątrz szkoła wygląda bardzo ładnie. Pomalowana jest na biało. Dachówka natomiast jest brązowa. Wejść do szkoły jest kilka, ale zazwyczaj tylko dwa z nich są otwarte. Na szkole namalowany jest zegar. Nasza szkoła ma także dużą ilość okien. Przed szkołą znajdują się drzewa, krzewy i trawniki. Po jej lewej stronie znajduje sią parking dla samochodów, boisko do piłki nożnej, boisko do koszykówki, plac zabaw i skocznia do skoku w dal. Na dziedzińcu jest fontanna. Posadzone są tam również drzewa i krzewy.
Szkoła wewnątrz pomalowana jest na kolory: biały i żółty. Znajdują się tam trzy ciągi schodów i winda, a także podjazdy dla niepełnosprawnych. Na parterze są szatnie, sklepik i sala do gimnastyki korekcyjnej. Na pierwszym piętrze jest osiem sal dydaktycznych. To piętro wyposażone jest również w miejsce wypoczynku. Stoją tam ławki, wiszą gabloty i jest znakomity widok na dziedziniec szkoły. Na drugim piętrze znajduje się siedem sal dydaktycznych. Sekretariat, pokój nauczycielski i gabinet dyrektora są również na tej kondygnacji. Na trzecim piętrze znajdują się gabinety: biologiczny, historyczny, geograficzny i sala komputerowa. Na tym piętrze swoje miejsce mają także: gabinet lekarski, gabinet dentystyczny i biblioteka. Ponadto każde z pięter wyposażone jest w łazienkę. Sala gimnastyczna jest na pierwszym piętrze. Jest bardzo duża (30mx20m). Mieści się w niej boisko do piłki nożnej, koszykówki i piłki ręcznej. Oświetla ją dziesięć reflektorów. Kantorki przylegające do sali gimnastycznej są dobrze wyposażone, w jednym z nich trzyma się piłki, kije do hokeja, bramki, materace itp.