ksiazki3.gifBiblioteka szkolna mieści się na 2. piętrze  budynku głównego Szkoły. Zajmuje trzy pomieszczenia, w których jest wypożyczalnia, czytelnia i pokój komputerowego opracowania zbiorów. W wypożyczalni ustawiono  książki „wg kolorów”. Na regale z zielonymi rozdzielaczami znajdują się opowiadania dla dzieci. Książki te dodatkowo mają zielone naklejki na grzbiecie. Kolor różowy oznacza miejsce książek obyczajowych, żółty fantastycznych, niebieski przygodowych, pomarańczowy baśni i legend, itp. Wydzielono również  zbiór książek popularnonaukowych dla dzieci i nauczycieli. W wolnej chwili uczniowie mogą „zaszyć się” między regałami i, siadając na specjalnie przygotowanych pufach, oddać się lekturze wybranej książki.

Procedura zachowania bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania Biblioteki w Szkole Podstawowej nr 86 im. Jerzego Sampa w Gdańsku

Wydarzenia biblioteczne - zobacz