Szanowni Państwo,

jest prawdopodobne, że w dniu 8 kwietnia 2019 r. rozpocznie się w naszej placówce akcja strajkowa i będzie trwać do odwołania.

W referendum strajkowym przeprowadzonym na terenie Szkoły Podstawowej nr 86 w dniu 14 marca 2019 r. wzięło udział 82,3 % uprawnionych pracowników, z czego 95% ogółu biorących udział w głosowaniu opowiedziało się za akcją strajkową.

W wyniku zaistniałej sytuacji jest prawdopodobne, że od dnia 8 kwietnia 2019 r. do odwołania zajęcia dydaktyczno - wychowawcze nie odbędą się.

Jest wysoko prawdopodobne, że możliwość zorganizowania zajęć opiekuńczych oraz żywienia będzie ograniczona, gdyż dopiero 8 kwietnia 2019 r. będzie wiadomo, ilu pracowników naszej szkoły podjęło akcję strajkową.

W związku z powyższym od 8 kwietnia 2019 r. do odwołania filie szkoły przy ul. Świętokrzyskiej 47 oraz przy ul. Dulin’a 8 będą nieczynne. Czynny dla wszystkich uczniów szkoły pozostaje budynek przy ul. Wielkopolskiej 20 (jednakże, jak informuję powyżej nie ma gwarancji, co do możliwości zorganizowania opieki i żywienia od 8 kwietnia do odwołania).

Prosimy Państwa o zrozumienie tej trudnej sytuacji.

Przekazujemy Państwu również list od Pani Prezydent Miasta Gdańska oraz informacje dla Rodziców Dzieci do lat 8.

Będziemy informować Państwa na bieżąco o sytuacji poprzez stronę internetową szkoły, profil szkoły na facebooku oraz dziennik elektroniczny.

Justyna Dmitruk

Szkoły Podstawowej nr 86