21 marca, w pierwszy dzień wiosny uczniowie klas pierwszych mogli wypożyczyć w bibliotece szkolnej swoją pierwszą książkę. Uroczystość Pasowania na Czytelnika powiązana była z obchodami Dnia Patrona Szkoły, prof. Jerzego Sampa. Zanim jednak Pierwszaki mogły wypożyczyć wybraną książkę, musiały przekonać panie z biblioteki, że umieją czytać, znają baśnie i bajki oraz postacie w nich występujące, potrafią ułożyć puzzle i odgadnąć tytuł legendy Jerzego Sampa, z której pochodził obrazek, a także że są odpowiedzialnymi uczniami i potrafią zadbać o wypożyczone książki. Wszyscy znakomicie poradzili sobie z zadaniami i dlatego po złożeniu uroczystego ślubowania mogli być pasowani na czytelnika.
Przed wypożyczeniem swojej pierwszej książki zostali również zapoznani z Regulaminem wypożyczalni. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał swoją wizytówkę i zakładkę do książki.