15 i 16 maja br. uczniowie klas drugich wzięli udział w warsztatach czytelniczych zorganizowanych przez bibliotekę szkolną w ramach współpracy z Wydawnictwem  Zakamarki. Zaproszeni goście w ciekawy sposób wprowadzili drugoklasistów w świat bohaterów nowego cyklu wydawniczego dla dzieci autorstwa Rose i Samuela Lagercrantz.

Książki o Duni i Mattisie to historie o uczuciach i przeżyciach bliskich dziecku, opowiedziane z jego perspektywy. Prosty język, duża czcionka i przejrzysty układ strony oraz świetne rysunki Evy Eriksson to kolejne atuty zachęcające do czytania, a prowadzący warsztaty tak zareklamowali książki, że w filii biblioteki powstała lista osób oczekujących na wypożyczenie poszczególnych tytułów.

W trakcie spotkania można było książki z w/w bohaterami (Mattis i jego przygody, Moje szczęśliwe życie, Życie według Duni) oraz inne tytuły wydane przez Zakamarki.