OPIEKA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA W CZASIE PANDEMII

Jak możemy wspierać dzieci w obecnej sytuacji? Jak z nimi rozmawiać na temat tego, co się wokół nich dzieje? Jak wspólnie przetrwać ten trudny czas? Jak odnaleźć motywację do nauki? Jak efektywnie się uczyć nie wychodząc z domu? Czy moje dziecko w sieci jest bezpieczne? Jak otoczyć opieką najbliższych i pomóc im pokonać lęk?

Obecna sytuacja generuje wiele pytań w głowach zarówno dzieci, jak i ich opiekunów. Zapraszamy do lektury artykułów oraz zapoznania się z prezentacjami stworzonymi na potrzeby pomocy psychologiczno-pedagogicznej w czasach kryzysu.

W ramach wyznaczonych dyżurów jest możliwość videoczatu w aplikacji Teams z psychologiem szkolnym lub pedagogiem szkolnym. Ponadto w celu uzyskania konsultacji, porad, czy wsparcia można skorzystać również z e-dziennika.

• Psycholog szkolny - Pani Anna Lidzka - Borkowska
  • Pedagog szkolny - Pani Marzena Gałązka oraz Pani Iwona Wnuk

Możliwy jest też kontakt online z logopedą szkolnym oraz z terapeutą pedagogicznym. Obie Panie specjalistki mają założone swoje kanały specjalistyczne w aplikacji Teams, gdzie prowadzą konsultacje i porady dla dzieci i rodziców.

• Logopeda szkolny - Pani Aleksandra Pagacz
  • Terapeuta pedagogiczny - Pani Bożena Delegiewicz

Dodatkowo wsparcie i pomoc można uzyskać od instytucji i organizacji, które działają w formie zdalnej. Świadczona pomoc jest bezpłatna i działa na terenie całego kraju.

INSTYTUCJE, NUMERY TELEFONÓW, STRONY INTERNETOWE