Zgodnie z zaleceniami rządowymi szkoły pozostaną zamknięte na czas kwarantanny na dwa tygodnie. Uczniowie mają czas wolny od chodzenia do szkoły. Nie oznacza to jednak, że jest to czas, który uczniowie mogą spędzać tak jak podczas ferii. Zabronione są przede wszystkim spotkania towarzyskie, podczas których jest ryzyko zarażenia się oraz przenoszenia wirusa. Ponadto zalecana jest w tym czasie edukacja domowa. Zadbajmy o to, aby zapewnić naszym dzieciom warunki do nauki w domu, pomóżmy im odkryć edukacyjne źródła wiedzy w internecie. Ale przede wszystkim zadbajmy o to, aby dzieci zostały w domach. Z dnia na dzień sytuacja na temat groźnego wirusa się zmienia. Codziennie słyszymy nowe informacje, nowe zalecenia dotyczące bezpieczeństwa oraz instrukcje jak sobie radzić i jak dbać o siebie i najbliższych. W związku z tym, że zaistniała sytuacja jest nowa i dynamicznie się rozwija starajmy się ze spokojem śledzić informacje i postępować zgodnie z zaleceniami. Dbajmy o siebie i wspierajmy nawzajem. Podczas dwóch tygodni kwarantanny nie będą odbywały się w szkole również zajęcia z psychologiem. Jednak w razie potrzeby jest możliwość kontaktu przez platformę GPE.

Polecam link do strony z ciekawymi propozycjami źródeł wiedzy internetowej:

Jednocześnie zapraszam do zapoznania się z zakładką na stronie internetowej szkoły: Inne/ Psycholog, gdzie można znaleźć inne informacje od psychologa.

Magdalena Berg

psycholog