Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Przed nami kolejny etap zawieszenia zajęć dydaktycznych w szkołach związanych z epidemią koronawirusa.

Od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r. będziemy realizować nowe zadania- inne sposoby kształcenia.

Do 27 marca 2020 r. na stronie naszej szkoły www.sp86.edu.gdansk.pl w zakładce "Materiały dydaktyczne" są dostępne nadal zadania z poszczególnych przedmiotów do samodzielnej pracy. Nauczyciele od jutra do piątku w godzinach 11:30-13:30 są do dyspozycji w ramach konsultacji poprzez e-dziennik, pocztę elektroniczną oraz  przez aplikację GPE - TEAMS.

Aktualnie pracujemy nad przygotowaniem planu zajęć dla poszczególnych klas oraz formami kontaktów z nauczycielami, które będą obowiązywać od 30 marca 2020 r. (poniedziałek). Wprowadzany plan, aby zmotywować uczniów do systematycznej pracy. Plan zajęć będzie zakładał wykonywanie zadań z określonego przedmiotu (rodzaju zajęć) w określonym czasie (np. praca samodzielna ucznia z materiałami dydaktycznymi, konsultacje lub czat z nauczycielem danego przedmiotu, czy też lekcja on-line w aplikacji TEAMS). W czasie danej lekcji w planie, nauczyciel danego przedmiotu jest dostępny dla uczniów danej klasy. Oczywiście możliwość udziału w zajęciach wg planu nie jest obowiązkowa, ale zachęcamy do skorzystania z tej formy organizacji czasu.

Nauczyciele będą również dostępni podczas dyżurów w innych, popołudniowych godzinach (harmonogram dyżurów wraz z planem zajęć pojawi się na stronie internetowej szkoły do soboty - 28 marca 2020 r.). Zorganizowana zostanie również pomoc dla dzieci młodszych w odrabianiu lekcji, którą będą realizowały Panie ze świetlicy, konsultacje z nauczycielami z biblioteki, czy też wsparcie psychologiczno-pedagogiczne.

Nadal materiały dydaktyczne na dany tydzień będą publikowane na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce „Materiały dydaktyczne”. Dla dzieci, które mają problem z komunikacją przez GPE   (np. brak Internetu, brak komputera lub telefonu), na prośbę rodzica zostaną przygotowane pakiety materiałów dydaktycznych w formie papierowej – fakt ten należy zgłosić poprzez e-mail: sekretariat@sp86.edu.gdansk.pl wpisując w temacie „Zamówienie materiałów – imię i nazwisko ucznia, klasa” lub telefonicznie pod numerem telefonu 583099308. Otrzymają Państwo wówczas informację zwrotną, kiedy można będzie odbierać materiały (odbiór z budynku przy ul. Wielkopolskiej 20).

Jest to dla Nas, dla Państwa i dla dzieci zupełnie nowa i zapewne trudna sytuacja, wymagająca od Nas wszystkich cierpliwości i wyrozumiałości. Najbliższe dni poświęćmy na zorganizowanie jak najlepszej komunikacji dzieci z nauczycielami. Wychowawcy będą organizować grupy w aplikacji TEAMS (TEAMS krok po kroku) i zapraszać uczniów ze swoich klas lub też ustalać inne formy kontaktu.

Zachęcamy do zalogowania uczniów na platformie GPE – potrzebny jest do tego osobny adres e-mail dla dziecka (inny niż rodzica), następnie należy postępować zgodnie z instrukcjami, które są dostępne na stronie internetowej szkoły („Instrukcja aktywacji – przywracania konta”), oraz filmów instruktażowych dotyczących korzystania z aplikacji TEAMS dostępnych pod linkiem https://www.youtube.com/channel/UCfPjQ0Vl1RD2IpNHiLvVDWg.

Dbajmy przede wszystkim o relacje, proszę być w stałym kontakcie z wychowawcami – sygnalizujcie jakiego wsparcia potrzebujecie, jakie macie problemy. Stosujmy się do zaleceń #zostanwdomu, dbajmy o zdrowie.

Z najlepszym pozdrowieniem

Justyna Dmitruk